De situatie in het Midden-Oosten is de afgelopen weken sterk geëscaleerd. Sinds 28 februari 2026 geldt voor een groot aantal landen in de regio code oranje of rood vanuit het Ministerie van Buitenlandse Zaken. Dit heeft verstrekkende gevolgen voor uw reisverzekering en annuleringsverzekering — gevolgen waar veel reizigers zich niet van bewust zijn.
Als uw adviseur willen wij u hierover helder en eerlijk informeren.
Schade door oorlog, gewapend conflict of molest is bij wet uitgesloten voor alle reguliere Nederlandse verzekeraars. Dit is geen keuze van uw verzekeraar, maar een wettelijk verbod (Wft, artikel 3:38). Hieronder vallen ook:
Daarnaast: een negatief reisadvies (code oranje of rood) is bij de meeste standaard annuleringsverzekeringen géén geldige annuleringsgrond. Angst voor de situatie of een verslechterde veiligheidssituatie geldt evenmin als reden voor vergoeding. Dit geldt ook voor All-Risk polissen, als de onrust al bekend was op het moment van boeking.
Dan heeft het Calamiteitenfonds een calamiteit vastgesteld voor o.a. Israël, Jordanië, de VAE en Qatar. U kunt via uw reisorganisatie aanspraak maken op vergoeding van meerkosten of niet-genoten reisdagen.
De meeste verzekeraars bieden tijdelijke dekking voor reguliere schades, zolang u het gebied zo snel mogelijk verlaat. Bel direct de alarmcentrale van uw verzekeraar.
Een standaard reispolis biedt dan onvoldoende dekking. Neem contact met ons op voor een passende oplossing.
Heeft u vragen over uw huidige polis, twijfelt u of u voldoende verzekerd bent, of wilt u weten wat uw opties zijn? Neem dan contact op met uw adviseur bij de Jong & Tump. Wij denken graag met u mee — vóórdat u vertrekt.